OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 5 grudnia 2021 – II Niedziela Adwentu

Kategoria: Aktualności,Ogłoszenia Parafialne

  1. Dziś swoje imieniny obchodzi ks. Krystian. Życzymy wszelkich łask od Boga i opieki Matki Bożej w życiu osobistym i kapłańskim. Dziś także o godz. 12.30 w dolnym kościele Msza św. dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św., o 17.00 spotkanie Kółek Różańcowych, a nieszpory o godz. 18.00. W kruchcie kościoła nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Można także przynosić artykuły spożywcze na paczki dla ubogich. Zbiórka do puszek jest przeznaczona na Kościół na Wschodzie.

  2. Roraty w Adwencie są odprawiane w dni powszednie o godz. 6.30 dla dorosłych, zaś dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 7.00 w kaplicy. Prosimy o przynoszenie na roraty świec i lampionów. Od poniedziałku do piątku o godz. 5.30 zapraszamy na odmawianie brewiarza. Zachęcamy do korzystania z codziennych rozważań Słowa Bożego w aplikacji Pentecost. Instrukcja dołączenia z kodem dostępu znajduje się na stoliku z gazetami.

  3. We wtorek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora kościoła.

  4. W środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze św. o 6.30, 7.00, 8.00, 9.00, 18.30, 20.00. W tym dniu zapraszamy na „Godzinę Łaski” o godz. 12.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. Podczas Mszy św. o 18.30 będziemy modlić się w intencji Różańca Rodziców za dzieci i odnowimy akt zawierzenia dzieci opiece Matki Bożej. Zapraszamy też tych, którzy chcieliby dołączyć do Różańca Rodziców.

  5. We czwartek o 19.15 w dolnym kościele kolejne spotkanie grupy synodalnej. Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w prace synodu.    

  6. W  piątek zapraszamy o godz. 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i różaniec w intencji życia oraz na adorację od 20.00 do 21.00.

  7. Za tydzień rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które poprowadzi o. Redemptorysta. Więcej informacji w przyszłą niedzielę. Za tydzień po Mszy św. o 11.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.

  8. W tym roku kolęda odbędzie się jak w roku ubiegłym. Na klatkach w oznaczonym terminie i na określonym terenie będzie wyznaczona data z możliwością kolędy w danym bloku. Trzeba będzie tylko zgłosić chęć odwiedzin mieszkania pod wskazany numer telefonu lub e-mail. Kolęda będzie prowadzona w reżimie sanitarnym, z możliwością jej odwołania, jeśli będzie taka konieczność. Rozpoczniemy ją po świętach.

  9. Dziękujemy za wspieranie naszej parafii modlitwą i ofiarami składanymi na tacę, przynoszonymi do zakrystii i kancelarii  lub przekazywanymi na konto parafialne. Bóg zapłać.