OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 28 listopada 2021 – I Niedziela Adwentu

Kategoria: Aktualności,Ogłoszenia Parafialne

 

 

  1. Dziś  nieszpory o godz. 18.00. Taca jest przeznaczona na seminarium. W kruchcie kościoła nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritasu. Można także przynosić artykuły spożywcze na paczki dla ubogich.

  2. Roraty w Adwencie są odprawiane w dni powszednie o godz. 6.30 dla dorosłych, zaś dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 7.00 w kaplicy. Prosimy o przynoszenie na roraty świec i lampionów. Od poniedziałku do piątku o godz. 5.30 zapraszamy na odmawianie brewiarza. Także i w tym roku zachęcamy do korzystania z codziennych rozważań Słowa Bożego w grupie Blisko Słowa w aplikacji Pentecost. Instrukcja dołączenia do grupy z kodem dostępu znajduje się na stoliku z gazetami.

  3. Jutro ostatnie spotkania z tegorocznego cyklu katechez neokatechumenalnych w poniedziałek i czwartek o 20.00. Zapraszamy szczególnie tych, którzy uczestniczyli w przynajmniej jedynym spotkaniu.

  4. We wtorek Święto św. Andrzeja, apostoła.  O 17.45 ostatnia z listopadowych mszy świętych za zmarłych. Chcemy w niej polecać Bogu wszystkie osoby zmarłe w czasie pandemii Covid-19, zwłaszcza osoby z naszych rodzin i z naszej parafii, które umierały w samotności i bez możliwości przyjęcia sakramentów. Zapraszamy, by spełnić ten adwentowy uczynek miłosierdzia, błagając o Boże zmiłowanie dla wszystkich zmarłych i opiekę Opatrzności Bożej dla Ojczyzny, Kościoła i świata w tym trudnym czasie.

  5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.     

  6. W I piątek spowiedź z rana podczas Mszy św., po południu od godz. 18.00, zaś wieczorem adoracja od 20.00 do 21.00. W tym dniu wspominamy św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

  7. W sobotę zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo o Niepokalanym Sercu N.M.P. o godz. 8.00. Kapłani w tym dniu udadzą się z Komunią św. do chorych.

  8. Za tydzień o godz. 12.30 w dolnym kościele Msza św. dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św., a o godz. 17.00 spotkanie Kółek Różańcowych. Zbiórka do puszek w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Kościół na Wschodzie.

  9. Dziękujemy za wspieranie naszej parafii modlitwą i ofiarami składanymi na tacę, przynoszonymi do zakrystii i kancelarii  lub przekazywanymi na konto parafialne. W czasie ostatniej zbiórka zebrano kwotę 2.300 zł. Bóg zapłać.