OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 14 lutego 2021 – VI Niedziela Zwykła

Kategoria: Aktualności,Ogłoszenia Parafialne

 

  1. Dziś po Mszy św. godz. 11.00 w dolnym kościele spotkanie kandydatów do bierzmowania, a nieszpory o godz. 18.00.

  2. Jutro o godz. 19.00 w dolnym kościele spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

  3. We wtorek zapraszamy o godz. 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, Mszę św. i adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 18.30.

  4. W tym tygodniu 17 lutego Środa Popielcowa rozpoczynająca Wielki Post, okres przygotowania do największego święta chrześcijaństwa – Wielkanocy. W Środę Popielcową uroczyste Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 17.00, 18.30 i 20.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły – jakościowy i ilościowy.

  5. W Wielkim Poście ludzie wierzący powstrzymują się od udziału w zabawach, szczególnie zachowują post piątkowy, podejmują postanowienia wielkopostne, uczestniczą w rekolekcjach i nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Drogi Krzyżowe w piątki o godz. 17.45 i 20.00. Nabożeństwa Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 17.30. Rekolekcje wielkopostne od V Niedzieli Wielkiego Postu.

  6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.  

  7. W piątek zapraszamy o godz. 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i różaniec w intencji życia.

  8. Tradycją poprzednich lat w obu warszawskich diecezjach, na wzór tradycji rzymskiej, będzie modlitwa w kościołach stacyjnych w każdy dzień Wielkiego Postu. Wierni przychodzą do konkretnego kościoła na modlitwę, adorację zwłaszcza Mszę św. o godz. 20.00, poprzedzoną nabożeństwem Gorzkich Żali. W tym dniu będzie możliwość całodziennego korzystania z sakramentu pokuty. Więcej informacji na ten temat na ulotkach i plakatach w gablotach.

  9. Dziękujemy za wspieranie naszej parafii modlitwą i ofiarami składanymi na tacę, przynoszonymi do zakrystii i kancelarii  lub przekazywanymi na konto parafialne. Bóg zapłać! W czasie Mszy św. o 10.00 modlimy się w intencjach parafian, których odwiedziliśmy w czasie kolędy, tych, którzy łączyli się z nami duchowo i wszystkich wspierających naszą parafię.