OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29 listopada 2020

Kategoria: Aktualności,Ogłoszenia Parafialne

 

1 . W związku z aktualnymi przepisami sanitarnymi wszystkim wchodzącym do kościoła, uczestnikom liturgii, przypominamy o konieczności zasłaniania nosa i ust, dezynfekcji rąk oraz zachowywania bezpiecznych odległości.

2. Dziś rozpoczęliśmy czas Adwentu, który wyraża podwójną prawdę: o ponownym przyjściu Chrystusa w ramach Paruzji na końcu świata oraz przyjściu Syna Bożego w ludzkim ciele, która została wyrażona w tajemnicy świąt Bożego Narodzenia.

3. Rozpoczęliśmy tym samym nowy rok kościelny. Tegoroczny rok kościelny będzie przeżywany pod hasłem „Wielka tajemnica wiary”, który wpisuje się w trzyletni program duszpasterski „Eucharystia daje życie”. Zachęcamy, aby na nowo podjąć rozważanie nad tajemnicą Eucharystii w naszym życiu duchowym.

4. Dziś – nieszpory o godz. 18:00.

5. RORATY w Adwencie odprawiane są w dni powszednie o godz, 6:30 dla dorosłych, zaś dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 7.00 w dolnym kościele. Prosimy o przynoszenie na roraty świec i lampionów. Od poniedziałku do piątku o godz. 7:30 zapraszamy do dolnego kościoła na wspólne odmawianie brewiarza.

6. Przypominamy, że dzisiejsza taca jest przeznaczona na seminarium. Informuje, że można w kruchcie kościoła nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świecie. Można także przynosić artykuły spożywcze na paczki dla ubogich.

7. Jutro – święto św. Andrzeja Apostoła

8. W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:30

9. W czwartek – wspomnienie św Franciszka Ksawerego, kapłana.

10. W I piątek spowiedź św. Z rana podczas Mszy św. , zaś po południu od godz. 18:00.

11. W sobotę zapraszamy na Mszę św. i Nabożeństwo o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8:00. Kapłani w tym dniu udadzą się z Komunią św. do chorych.

12. Za tydzień o godz. 12:30 w dolnym kościele Msza św. dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św. A o godz 17:00 spotkanie Kółek Różańcowych.

13. Dziękujemy za wspieranie naszej parafii modlitwą i ofiarami składanymi na tacę, przynoszonymi do zakrystii i kancelarii lub przekazywanymi na konto parafii. Bóg zapłać.