Ogłoszenia – I niedziela Wielkiego Postu

Kategoria: Aktualności,Ogłoszenia Parafialne

 

  1. Dziś o godz. 12.30 w dolnym kościele Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców. O godz. 17.00 kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania w kościele dolnym i spotkanie Kółek Różańcowych w kaplicy, zaś o godz. 17.30 nabożeństwo Gorzkich Żali. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na seminarium.

  2. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post – czas przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W tym czasie ludzie wierzący powstrzymują się od udziału w zabawach, pielęgnują post piątkowy, podejmują postanowienia wielkopostne, uczestniczą w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. W naszej parafii Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.45 i 20.00 (połączona z adoracją relikwii Krzyża św.), zaś Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.30. W kościele i kaplicy są wystawione kosze na jałmużnę postną na paczki dla ubogich rodzin z naszej parafii. Prosimy o artykuły żywnościowe lub ofiary pieniężne do puszki przy figurce św. Antoniego.  

  3. Zebranie Parafialnego Zespołu Caritas w poniedziałek o 17.30.

  4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.

  5. W piątek I piątek miesiąca. Spowiedź z rana podczas Mszy św., a po południu od godz. 17.45.

  6. W sobotę zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo o Niepokalanym Sercu N.M.P. o godz. 8.00. W tym dniu kapłani i szafarze udadzą się z Komunią św. do chorych.

  7. Trwają katechezy dla dorosłych i młodzieży w poniedziałek i czwartek o godz. 20.00 w kaplicy.

  8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz Dzieła pomocy misjonarzom.