Ogłoszenia – VII niedziela zwykła

Kategoria: Aktualności,Ogłoszenia Parafialne

 

  1. Dziś  nieszpory o godz. 18.00.

  2. Jutro o godz. 19.00 w dolnym kościele spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

  3. Zapraszamy na katechezy dla młodzieży i dorosłych – w poniedziałek i czwartek o 20.00 w kaplicy. Dla rodziców opieka nad dziećmi zapewniona na miejscu.

  4. W tym tygodniu 26 lutego Środa Popielcowa rozpoczynająca Wielki Post okres przygotowania do największego święta chrześcijaństwa – Wielkanocy. W Środę Popielcową uroczyste Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 17.00, 18.30 i 20.00.Tego dnia obowiązuje post ścisły – jakościowy i ilościowy.

  5. W Wielkim Poście ludzie wierzący powstrzymują się od udziału w zabawach, szczególnie zachowują post piątkowy, podejmują postanowienia wielkopostne, uczestniczą w rekolekcjach i nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Drogi Krzyżowe w piątki o godz. 17.45 i 20.00. Nabożeństwa Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 17.30. Rekolekcje wielkopostne od V Niedzieli Wielkiego Postu. Zapraszamy także do grupy „Blisko Słowa” i lektury codziennych komentarzy do Pisma św. w specjalnej aplikacji na telefon. Informacje na ulotkach i w gablotach.  

  6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.

  7. W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i różaniec w intencji życia o godz. 15.00. Wieczorna Msza św. o 19.15  będzie sprawowana w intencji Różańca Rodziców za Dzieci. Cały czas można dołączyć do kolejnej róży i modlić się za swoje dziecko lub dziecko chrzestne. W Wielkim Poście o 20.00 zamiast wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu będzie sprawowana Droga Krzyżowa i adoracja relikwii Krzyża świętego w dolnym kościele.

  8. Tradycją poprzednich lat w obu warszawskich diecezjach, na wzór tradycji rzymskiej, będzie modlitwa w kościołach stacyjnych w każdy dzień Wielkiego Postu. Wierni przychodzą do konkretnego kościoła na modlitwę, adorację zwłaszcza Mszę św. o godz. 20.00, poprzedzoną nabożeństwem Gorzkich Żali. W tym dniu będzie możliwość całodziennego korzystania z sakramentu pokuty. Więcej informacji na ten temat na ulotkach i plakatach w gablotach.

  9. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 w dolnym kościele Msza św. dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii, a o godz. 17.00  spotkanie  kandydatów do bierzmowania. Comiesięczne spotkanie Kółek Różańcowych w kaplicy o 17.00.