Ogłoszenia – 2 czerwca – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Kategoria: Aktualności,Ogłoszenia Parafialne

 

  1. Dziś nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.45.  Zapraszamy również w ciągu tygodnia na nabożeństwa do górnego kościoła o godz. 17.45. Dziś także o godz. 17.00 spotkanie Kółek Różańcowych.

  2. Dziś na Polach Wilanowskich obchodzimy Święto Dziękczynienia i tam zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00. Będzie ona poprzedzona procesją z relikwiami bł. Franciszki Siedliskiej, założycielki Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Procesja wyruszy z Placu Piłsudzkiego do Świątyni Opatrzności o godz. 8.00. Zbiórka do puszek przed kościołem jest przeznaczona na fundusz budowy Świątyni Opatrzności Bożej. Także dziś wolontariusze komitetu „Stop Pedofilii” zbierają podpisy pod projektem ustawy, która ma na celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną według standardów WHO. Chętnych zapraszamy do kruchty kościoła z numerem PESEL. Zachęcamy wszystkich do podpisania się w obronie dzieci przed deprawacją.

  3. Trwa Nowenna do Ducha św. przygotowująca nas do Uroczystości Zesłania Ducha św. Jest ona odmawiana podczas nabożeństw czerwcowych.

  4. Jutro wspomnienie św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.   

  5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. W tym dniu wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

  6. W piątek o 20.00 nabożeństwo Drogi Światła w kościele dolnym – w 40. rocznicę pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny.

  7. W sobotę wspomnienie św. Jadwigi Królowej.

  8. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o 11.00 będziemy dziękować Bogu za sakrament bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Po Mszy świętej agapa dla młodzieży i rodziców.

  9. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała dlatego zapraszamy wszystkie chętne dziewczęta do udziału w procesji. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 16.06.19 r. o godz. 10.30 przy figurze Matki Bożej na terenie kościoła. Prosimy także o zbieranie i suszenie kwiatów, które można przynosić do zakrystii. Kwiaty będą potrzebne także w codziennych procesjach w oktawie Bożego Ciała.