Ogłoszenia – 24 marca – III Niedziela Wielkiego Postu

Kategoria: Aktualności,Ogłoszenia Parafialne


  1. Dziś spotkanie dla bierzmowanych o 17.00, a o Gorzkie Żale o godz. 17.30.

  2. Trwa Wielki Post. Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17.30 do górnego kościoła i 20.00 do dolnego kościoła połączona z adoracją relikwii Krzyża św. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.30. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu. Również w kościele  i kaplicy są wystawione kosze na jałmużnę postną na paczki dla ubogich rodzin z naszej parafii. Prosimy o artykuły żywnościowe lub ofiary pieniężne do puszki. Za tydzień nasz parafialny Caritas będzie zbierał do puszek ofiary na paczki dla ubogich  oraz rozprowadzał świece. Podczas ostatniej zbiórki na misjonarzy zebrano kwotę 3100 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

  3. Jutro odpust w naszej parafii. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18.30, którą odprawi ks. Zbigniew Godlewski. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Również w tym dniu, podczas Mszy św. odpustowej zostaną złożone przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie jest zagrożone. Osoby pragnące adoptować takie dziecko zapraszamy na tę Mszę św. Deklaracje są wyłożone na stoliku pod chórem.

  4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.

  5. Trwają katechezy dla dorosłych i młodzieży w poniedziałek i czwartek o godz. 20.00

  6. Zapraszamy parafian, a szczególnie braci ze wspólnot neokatechumenalnych  na laudesy brewiarzowe od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 w kaplicy.

  7. W Wielkim Poście bracia i siostry z drugiej wspólnoty neokatechumenalnej z naszej parafii będą uroczyście wyznawać wiarę. Pierwszy raz za tydzień w trakcie Mszy świętej o 20.00, następnie 2 IV o 20.00 w trakcie nieszporów pod przewodnictwem ks. bp. Michała Janochy.