Ogłoszenia – 10 marca – I Niedziela Wielkiego Postu

Kategoria: Aktualności,Ogłoszenia Parafialne


  1. Dziś Gorzkie Żale o godz. 17.30.

  2. W czasie dzisiejszej niedzieli w naszej parafii wizytację kanoniczną prowadzi ks. bp. Michał Janocha. Uroczyste powitanie ks. Biskupa nastąpi o godz. 9.50 w kruchcie kościoła i procesyjne wejście do prezbiterium. O godz. 11.00 ks. Biskup będzie przewodniczył Mszy św. dla kandydatów do bierzmowania w dolnym kościele, a następnie będzie uczestniczył i przemawiał podczas następnych Mszy św. O godz. 17.00 w kaplicy spotka się ze wspólnotami działającymi przy naszej kościele. Zapraszamy na to spotkanie Akcję Katolicką, Szafarzy, Żywy Różaniec, Legion Maryi i naszą parafialną Caritas. Jutro ks. Biskup odwiedzi przedszkola przy ul. Żwirki i Wigury oraz na ul. Baleya. Następnie będzie gościł w Szkole Podstawowej. O godz. 14.30 odwiedzi Dom Dziecka, a o godz. 16.00 naszą świetlicę Caritas by następnie o godz. 18.30 spotkać się ze wspólnotami neokatechumenalnymi.

  3. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post czas przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W tym czasie  ludzie wierzący powstrzymują się od udziału w zabawach, pielęgnują  post piątkowy, podejmują postanowienia wielkopostne, uczestniczą  w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. W naszej parafii  Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.30 i 20.00 połączona z adoracją krzyża, zaś Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.30. Również w kościele  i kaplicy są wystawione kosze na jałmużnę postną na paczki dla ubogich rodzin z naszej parafii. Prosimy o artykuły żywnościowe lub ofiary pieniężne do puszki przy figurce św. Antoniego. Zapraszamy także do grupy „Blisko Słowa”, jak wcześniej w Adwencie i lektury Pisma św. w specjalnej aplikacji na telefon. Informacje na ulotkach i w gablotach.

  4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.

  5. Trwają katechezy dla dorosłych i młodzieży w poniedziałek i czwartek o godz. 20.00

  6. Zapraszamy parafian, a szczególnie braci ze wspólnot neokatechumenalnych  na laudesy brewiarzowe od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 w kaplicy.

  7. W sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 i adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 18.30.

  8. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na seminarium, zaś zbiórka  do puszek będzie przeznaczona  na rzecz Dzieła pomocy misjonarzom, zaś o godz. 17.00 w dolnym kościele spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania.