Ogłoszenia – 3 marca – VIII Niedziela Zwykła

Kategoria: Aktualności,Ogłoszenia Parafialne


  1. Dziś o godz. 12.30 w dolnym kościele Msza św. dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św., o godz. 17.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania w dolnym kościele i Kółek Różańcowych, zaś nieszpory o godz. 18.00.

  2. Jutro Święto św. Kazimierza Królewicza.

  3. W tym tygodniu 6 marca Środa Popielcowa rozpoczynająca Wielki Post okres przygotowania do największego święta chrześcijaństwa – Wielkanocy. W Środę Popielcową uroczyste Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7,8,9,17.00, 18.30, 20.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły – jakościowy i ilościowy.

  4. W Wielkim Poście ludzie wierzący powstrzymują się od udziału w zabawach, szczególnie zachowują post piątkowy, podejmują postanowienia wielkopostne, uczestniczą w rekolekcjach i nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Drogi Krzyżowe w piątki o godz. 17.30 i 20.00. Nabożeństwa Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 17.30. Rekolekcje wielkopostne od V Niedzieli Wielkiego Postu. Zapraszamy także do grypy „Blisko Słowa”, jak wcześniej w Adwencie i lektury Pisma św. w specjalnej aplikacji na telefon. Informacje na ulotkach i w gablotach.

  5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.

  6. Tradycją poprzednich lat w obu warszawskich diecezjach, na wzór tradycji rzymskiej, będzie modlitwa w kościołach stacyjnych w każdy dzień Wielkiego Postu. Wierni przychodzą do konkretnego kościoła na modlitwę, adorację zwłaszcza Mszę św. o godz. 20.00, poprzedzona nabożeństwem Gorzkich Żali. W tym dniu będzie możliwość całodziennego korzystania z sakramentu pokuty. Więcej informacji na ten temat na ulotkach i plakatach w gablotach.

  7. Za tydzień wizytację biskupią będzie miał w naszej parafii ks. bp. Michał Janocha. Uroczyste powitanie przed Mszą św. o godz. 10.00. w kruchcie kościoła. Ks. Biskup będzie przewodniczył Mszy św. dla kandydatów do bierzmowania o godz. 11.00 w dolnym kościele. Następnie będzie uczestniczył i przemawiał podczas każdej Mszy św. O godz. 17.00 w kaplicy spotka się ze wspólnotami działającymi przy naszym kościele. Zapraszamy na to spotkanie Akcję Katolicką, Szafarzy, Żywy Różaniec, Legion Maryi i naszą parafialną Caritas. W poniedziałek odwiedzi dwa przedszkola, szkołę podstawową, dom dziecka, świetlicę Caritas istniejącą przy naszej parafii, a o godz. 18.30 spotka się ze wspólnotami neokatechumenalnymi.