I Dzień Jedności Liturgicznej Służby Ołtarza. Ministranci i lektorzy spotkali się w Bazylice Świętego Krzyża

Kategoria: Dzieje się...,Ministranci,Wydarzenia

Ponad 100 ministrantów i lektorów z 21 parafii archidiecezji warszawskiej uczestniczyło w ogólnodiecezjalnym spotkaniu służby liturgicznej ♦ Towarzyszyło im ponad 20 księży opiekunów ♦ 25 listopada w bazylice Świętego Krzyża wzięli udział we Mszy świętej i koncercie ewangelizacyjnym.

 

W przeddzień uroczystości Chrystusa Króla w bazylice Świętego Krzyża odbył się I Dzień Jedności Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Warszawskiej. Wzięło w nim udział ponad 100 ministrantów i lektorów z 21 parafii archidiecezji warszawskiej

– Wszyscy byli zgodni, że to spotkanie było potrzebne w budowaniu jedności i wzajemnemu poznawaniu się. Wyrazili chęć, aby za rok powtórzyć to spotkanie – mówi ks. Damian Wyżkiewicz CM, który wraz z ministrantami parafii świętokrzyskiej przygotował Dzień Jedności Liturgicznej Służby Ołtarza.

Punktem centralnym spotkania ministrantów i lektorów była uroczysta Eucharystia, a następnie w dolnym kościele odbył się koncert ewangelizacyjny zespołu Full Power Spirit. Na koniec wszyscy ministranci i lektorzy spotkali się przy wspólnym posiłku.

W spotkaniu uczestniczyli wraz z ks. Vitaliyjem ministranci z naszej parafii.

źródło: Archidiecezja Warszawska