ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO – Niedziela, 14 września 2014 r.

Kategoria: Ogłoszenia Parafialne

 

1)    Dziś Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

 

2)      W tym tygodniu będziemy przeżywać Tydzień Wychowania, który dedykowany jest roli prawdy w odpowiedzialnym wychowaniu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o rodzicach i tych którzy wspierają dzieło wychowania dzieci i młodzieży tj. nauczycieli, katechetów i duszpasterzy.

 

3)      Jutro w poniedziałek 15 września Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

 

4)      W dniu jutrzejszym (15.IX.) o godz. 17.30 spotkanie Caritas Parafialnego.

 

5)      We wtorek 16 września zapraszamy na modlitwę w intencjach rodzin i naszych osobistych za przyczyną św. Jana Pawła II. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, Msza św. oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.45 różaniec z rozważaniami papieskimi.

 

6)      We czwartek (18.IX.) wspomnienie św. Stanisława Kostki- patrona dzieci i młodzieży oraz Polski i naszej Archidiecezji.

 

7)      W przyszłą niedzielę (21.IX.) zbiórka do puszek na potrzeby Seminarium Duchownego w Warszawie.

 

8)      Zapraszamy młodzież z trzeciej klasy gimnazjalnej, która chce rozpocząć kurs przygotowania do sakramentu bierzmowania. Przypominamy, że chęć udziału w przygotowaniu można zgłosić w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Pierwsze spotkanie będzie 29 października b.r.

 

9)      W sobotę 27 września odbędzie się autokarowa pielgrzymka do Sanktuarium MB Loretańskiej w Loretto k/Kamieńczyka oraz do Zuzeli- miejsca urodzin i Chrztu Sł. Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Chętni na wyjazd mogą zapisywać się po Mszach św. w zakrystii lub w godzinach otwarcia w kancelarii parafialnej.