Warszawa dziewięć dni na kolanach

Kategoria: Kościół

29/08/2014 –

Przez dziewięć dni w dziewięciu warszawskich kościołach będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Intencją jest obrona życia dzieci poczętych w Polsce.

Najświętszy Sakrament wystawiony w kościele św. Anny w Warszawie

Modlitwa rozpocznie się 31 sierpnia w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP na Bielanach po porannej Mszy św. i potrwa dobę. Najświętszy Sakrament będzie wystawiony także w praskiej katedrze. W sumie w dziewięciu stołecznych kościołach.

– Modlitwa przed Najświętszym Sakramentem jest odpowiedzią na wydarzenia ostatnich miesięcy: nagonkę na prof. Chazana, aborcję w szpitalu przy ul. Madalińskiego, kontrowersje wokół sztuki Golgota Picnic i inne przejawy cywilizacji śmierci w Warszawie i całej Polsce – wyjaśnia Piotr Zajkowski, koordynator modlitewnej akcji. I dodaje: – Jako chrześcijanie wierzący w realną obecność Boga w Najświętszym Sakramencie, będziemy modlić się o Boże Miłosierdzie nad Polską.

Warszawscy obrońcy życia, zapraszają także, by przed Eucharystycznym Jezusem modlić się za lekarzy, którzy bronią życia, rządzących, którzy przygotowują ustawę regulującą kwestie “in vitro” i o dzieci zagrożone aborcją na całym świecie.

– Chcemy także poprzez naszą modlitwę zaapelować do wszystkich ludzi dobrej woli o podjęcie wszelkich możliwych działań na rzecz obrony życia maleńkich, bezbronnych dzieci. Zapraszamy całą Warszawę na kolana przed Bogiem – czytamy w rozesłanym mediom komunikacie.

W modlitewne dzieło włączyli się Rycerze Jana Pawła II i członkowie Domowego Kościoła. – Do współpracy chcemy zaprosić wszystkie ruchy katolickie działające w stolicy. Zgodę na przeprowadzenie modlitewnej akcji dała warszawska kuria – wyjaśnia Piotr Zajkowski.

Adoracja w intencji obrony życia zakończy się 8 września w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w bazylice św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Przez kolejne dziewięć dni całodobowa adoracja odbędzie się w następujących świątyniach:

 

1 września, kościół św. Jakuba Apostoła, ul. Grójecka 38,

2 września, kościół św. St. Kostki, ul. Kardynała Hozjusza 2,

3 września, kościół św. Michała Archanioła i Świętego Floriana Męczennika, ul. Floriańska 3,

4 września, kościół Matki Bożej Królowej Aniołów, ul. Markiewicza 1,

5 września, kościół bł. Władysława z Gielniowa, ul. Przy Bażantarni 3,

6 września, kościół Najświętszego Zbawiciela, ul. Marszałkowska 37,

7 września, kościół Świętego Józefa Oblubieńca NMP, ul. Deotymy 41,

8 września, bazylika Świętego Krzyża, ul. Krakowskie Przedmieście 3.

 

https://www.archidiecezja.warszawa.pl